Miniprojekts – gaismas divritenim

Pēc siltas un saulainas vasaras esmu atgriezies Hakerspeisā, un, lai iesildītos, nolēmu uztaisīt mini projektu – gaismas divritenim.

Motivācija
Velo gaismu izvēle tirgū, it īpaši Latvijā, nav īpaši plaša. Diezgan grūti nopirkt kaut ko tiešām kvalitātīvu un ērtu lietošanai. Tāpēc nolēmu gaismas taisīt pats, pie reizes pieliekot papildus funkcionālitāti. Konkrēti, uztaisīt gaismu kontroles tumbleri uz stūres, un realizēt bremžu signālus.
Continue reading

Fotorezista eksponētājs- 1. daļa

Viens no maniem ilgtermiņa projektiem, par kuru prātoju vairākus mēnešus bija 3D printeris, izmantojot gaismā sacietējošus sveķus un projektoru . Bija pat pieejams (teorijā) piemērots projektors šai izpriecai, taču beigās atskārtu, ka šī projektora man ir žēl.

Vienā no pirmajām tikšanās reizēm hackerspeisā, Maksims (Pe3uctop) izstāstīja par ideju, kā ar ultravioleto lāzeru un lāzerbloku no veca lāzerprintera uztaisīt iekārtu, kas izgaismo fotorezistu uz PCB. Šo ideju sagremojot, sapratu, ka līdzīgu principu varētu pielietot arī priekš 3D printēšanas- projektora vietā izmantojot par kārtu lētāku ultravioleto lāzerdiodi, un uz motora ass nostiprinātu rotējošu spoguli (ko pa lēto var dabūt izjaucot vecu lāzerprinteri). Pēkšņi (es atbalstu uzskatu, ka visi cilvēki ir egoisti) mana interese par šo projektu un vēlme piedalīties krietni pieauga :)
Continue reading

RFID durvju slēdža projekts. 1. daļa – RFID lasītāja veidošana.

Šis raksts ir par RFID durvju slēdža projektu, kas tiek veidots hackerspace.lv atvērtās darbnīcas ietvaros. Projekta mērķis ir izveidot ar RFID kartēm kontrolējamo durvju slēdzi hackerspace.lv telpām. Projekta statusu var redzēt hackerspace.lv wiki lapā, uz ši raksta veidošanas momentu ir uztaisīts strādājošs lasītāja prototips un tiek iesākts darbs pie firmware.
Neskaitot praktisko ieguvumu, projekta sekundārais mērķis ir izglītojoša komponente. Projekts ir sadalīts uz posmiem, katrā posmā tiek veikts kaut kāds darba apjoms, un tiek sniegti paskaidrojumi par paveiktiem darbiem un izstrādāto, lai cilvēki varētu izglītoties, sekojot veidošanas procesam praksē.
Continue reading

Sveicinām atvērtajā darbnīcā!

Šī lapa ir informatīvs papildinājums atvērtās darbnīcas (jeb svešvārdā Hakerspeisa) idejai un darbībai. Ar ko šī ideja ir jauna? Atbilde – ar atrašanās vietu Rīgā, Latvijā un, protams, tiem cilvēkiem, kas šeit mīt.

Idejas būtība – izveidot vietu (darbnīcu) jaunradei elektronikas, mehānikas un programmēšanas jomā. Protams, nodarbošanās veidi darbnīcā netiek ierobežoti.

Darbības būtība – un prakse ir parādījusi, ka esam darboties spējīgi! Mēs esam uzsākuši darbību, ieguvuši lietošanā telpas un nedaudz jau esam paspējuši tās iekārtot! Ir sagādāti daži instrumenti, dabūti un uzbūvēti galdi un skapji detaļām.

Un, protams, jau sācies darbs pirmajos projektos – bezvadu karšu nolasīšanas iekārta, lai automatizētu piekļuves kontroli darbnīcai.

Sīkāku informāciju atradīsiet mūsu Wiki lapā (saite ir arī pieejama lapas augšpusē).

HackerSpace galerija

Neliela galerija ar bildēm un video no hackerspace telpām. Galerija tiks regulāri papildināta. Pēdējais update – 12.02.2013.